Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką . Mk 3, 35


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

Czytania: Rdz 3, 9-15; Ps 100; 2 Kor 4, 13 - 5, 1; Mk 3, 20-35


1.   W środę kolejne nabożeństwo fatimskie. Wieczorem jedna Msza św. o godz. 19.00, po niej procesja różańcowa wokół kościoła. Proszę o przyniesienie świec z osłonkami. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prałat prof. Bogdan Częsz.  

2.   Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 19.00.

Modlitwa różańcowa w dni powszednie (z wyjątkiem środy) o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 10.00.

3.   Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na wszystkich osiedlach w sobotę od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w Biurze Parafialnym.

4.   W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na KUL, WT UAM i szkoły katolickie prowadzone przez naszą archidiecezję. Proszę grupy duszpasterskie o pomoc w tej zbiórce.

5.   Ks. Michał zaprasza:

- ministrantów na zbiórkę w poniedziałek o godz. 19.15 na VII piętrze,

- Grupę Duchowego Wzrostu na film w czwartek o godz. 19.00 na IV piętrze,

- rodziców i wszystkich zainteresowanych na wyjście integracyjne do Muzeum Bambrów Poznańskich w piątek - zbiórka o godz. 19.15 przy krzyżu.

6.   Serdecznie dziękujemy wszystkim za wierny udział w Oktawie Bożego Ciała. Panom od baldachimu, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich opiekunkom, panom szafarzom i służbie liturgicznej.

7.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w kiosku (w Przewodniku Katolickim m.in. „Nikt już nie pyta”), a kartki z ogłoszeniami i intencjami mszalnymi wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

8.   Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Zabawy i zabawki w dawnej Polsce" dzisiaj o godz. 16.00 w Sali Maryjnej.

9.   W przyszłą niedzielę XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Dokładny program na plakatach.

10.   6 lipca z Katedry wyruszy Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymujemy po raz 84-ty, w tym roku pod hasłem "Poznań. Chrystus i my". W ten sposób świętujemy 1050-tą rocznicę powstania naszej Archidiecezji oraz dziękujemy za niepodległość naszej Ojczyzny. Trwają już zapisy na pielgrzymkę - na stronie www.ppp2018.pl  Dokładne informacje na plakatach.

11.   W minionym tygodniu zmarli:

+ Krystyna Przedwojska,

+ Stanisław Musiał,

+ Jadwiga Piątek,

+ Edward Kuta z os. Armii Krajowej.

Dobry Jezu…

                                                           

                                                                ks. Jacek Markowski                          

                                                     proboszcz